Skákejte i v zimě
Od jara do podzimu máme mnohem více příležitostí k pohybu, láká nás to ven a tam můžeme jezdit na kole, procházet se po horách, anebo třeba skákat na zahradní trampolíně velkého průměru. V zimě můžeme navštěvovat bazény a sportoviště v krytých halách, a pokud dojde k nějakému omezování těchto sportovišť, nezbude nám, než cvičit doma. A pro takové případy je tu malá trampolína.
Pochopitelně, že nebude možné rozložit zahradní trampolínu 366 cm v obýváku a skotačit na ní, to byste byli každou chvíli přilepeni na stropě, navíc s takovým průměrem nářadí se do obýváku nevejdete, ale s malou trampolínou v průměru jeden až dva metry to možné je, zejména v místech s vyššími stropy či v prostorách zimní zahrady, altánu či přístřešku. A jaké výhody od tohoto sportu můžete očekávat?
Je bezpečný – malá trampolína nepotřebuje u malých průměrů záchytnou obvodovou síť, pravděpodobnost nějakého karambolu při rozumném využívání je minimální a postačí pouze ochranný kryt pružin z PVC. Nářadí by mělo být ovšem certifikované a vyrobené z kvalitního materiálu – silnostěnných trubek. Nosnost bývá kolem sta kilogramů a tak na trampolíně mohou skákat jak děti, tak i mnoho dospělých.
Jste doma a v klidu – i kdyby vám zavřeli posilovnu nebo sportovní halu, nevadí. Doma si taktéž zacvičíte a navíc v klidu, bez okolních pozorovatelů, kteří mohou mít k některým cvičencům nemístné poznámky. Cvičíte doma třeba v ložnici a nikdo vás při vaší aktivitě nebude rušit.
Skáčete naboso – pohyb na trampolíně je ideální vždy naboso. Vyzujte se z bot a sundejte ponožky, takto máte na odrazové ploše pevnou oporu a navíc perfektně posilujete nejen lýtka, hýždě i stehna, ale i svalstvo klenby chodidel.
Pět minut skákání vám dá zabrat – pouhých pět minut nepřetržitého skákání a budete toho mít opravdu dost, pokud nejste trénovaní. Brzy zjistíte, jak účinný pohyb to je, a zároveň se vám začne zlepšovat fyzička. Budete-li cvičit pravidelně, jistě to na sobě poznáte i zlepšením nálady a psychické kondice.