Co vám nezničí zubní sklovinu?

Jednoznačně správná péče o váš chrup a vaše dásně. Ale i ta musí být stoprocentní a vyžaduje důkladnou starostlivost nejen z vaší strany, ale i ze strany vaše zubního lékaře.

zvětšený úsměv

Žluté zuby – problém číslo jedna

Mnoho lidí trápí žlutý odstín jejich zubů. Někdy máme barvu zubní skloviny danou geneticky, jindy se k jejímu zhoršení dopracujeme životním stylem a nedbalostí na naše zdraví. Pokud si chcete trochu pomoci, nabízí se vám bělení zubů, které ovšem není jen tak!

Kromě konzultace s vaším zubním lékařem (ohledně bělení zubů chemickou cestou), se můžete pokusit doma využít několik vychytávek, které nebudou tolik finančně náročné a možná vám trochu pomůžou.
hot citron

Co je k zubní sklovině šetrné?

1.    Zubní pasty v Bio kvalitě – znamená to, že veškerý sortiment přírodních past, kterými si denně můžete čistit vaše zuby, je vůči nim šetrný a neničí vám jejich strukturu. Existují i takové, které obsahují složky, které přirozeně bělí zuby.

2.    Výběr zubního kartáčku – neméně důležité je nezapomínat na to, vybrat vhodný kartáček, který vám vaše zuby a především dásně nebude nijak poškozovat. Jedině tak bude jeho čištění s pastou účinné.

3.    Přírodní oleje – kromě klasického kokosového oleje, který má doma téměř každý, si můžete zakoupit speciální bělící přípravky, které jsou vyrobené právě na bázi kokosového oleje s příchutí máty. Slibují zázraky a daleko čistější prostředí ve vašich ústech, včetně zdravějšího zubního prostoru. Za nich si už však připlatíte.

4.    Aktivní uhlí – taktéž vyrobené v bio kvalitě. Jeho černá barva může být zpočátku odpudivá, ale vašim zubům to nijak neuškodí. Díky tomu, že uhlí pořád pracuje, se stav vašich žlutých zubů může podstatně zlepšit a váš úsměv být bělejší.

5.    Ústní vody – s nimi opatrně! Ne vždy platí, že to, co se v nich nachází je skutečně to pravé pro pravidelné výplachy vašich úst. Vybírejte proto takové, které jsou přírodní a nejlépe ty, které seženete v lékárně.
kokosový ořech a olej

Babské rady a typy

Jestli chcete, aby vaše zubní sklovina vypadala dokonale,  musíte navštěvovat (samozřejmě pravidelně) vašeho dentistu.

Existuje i několik typů a babských rad, které pomáhají ke krásnějšímu vzhledu zubů.

–       citrónová šťáva smíchaná s vodou a následné vyplachování

–       jedná soda a voda – díky výplachu v puse vám vyčistí i mezizubní prostory

–       mátový nebo mentolový odvar

–       trochu octu a zubní pasty – taktéž vypláchnout a vyčistit zuby

A pamatujte! Za zhoršeným stavem vaší zubní skloviny může stát i kouření, pití kávy, vína a konzumace sladkostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup