Kruhy pod očima

Trápí Vás často kruhy pod očima, kvůli kterým Vaše tvář působí unaveně a zbytečně staře? Kruhy pod očima můžou být kosmetickým problémem, kvůli kterému trávíme spoustu času u zrcadla snahou je zamaskovat. Můžou být následkem únavy, ale může se jednat i o signalizaci vážného zdravotního problému. Nejběžnějším viníkem jsou večírky a jiné nevhodné prostředí, kde oči, které jsou velmi citlivé, vystavujeme například cigaretovému kouři a prachu.
zelené oko
Také se může jednat o následek přemíry stresu, či nedostatku spánku. Mezi závažnějšími příčinami může být ale i anémie, nebo hormonální nerovnováha. Proti anémii můžete preventivně užívat doplňky stravy s obsahem železa a na hormonální rovnováhu zařadit například kořen řeřichy peruánské, která je spíše známá pod jménem maca.
Nejjednodušším řešením pro mírnou formu kruhů pod očima je využití chladu a oční okolí například jemně promasírovat kostkou ledu, nebo přiložit plátky okurky.  Masáž je pro tuto oblast prospěšná, protože zlepšuje prokrvení a průtok mízy. Zásadní je pitný režim, zejména dostatek čisté vody a neslazených nápojů.
kolečka okurek
Podle přírodního léčitelství, které se zaměřuje na jednotlivé zóny obličeje, jsou kruhy pod očima znakem oslabení ledvin. Chceme-li tedy tento problém řešit komplexně a nezůstat jen u potlačování projevů, je třeba se zaměřit na detoxikaci. Při ní je také důležité dodržovat posloupnost jednotlivých orgánů. Můžete například vyzkoušet pití zeleninových šťáv, omezení soli ve stravě, nebo nejrůznější bylinné preparáty a směsi. Mezi vyzkoušené a tradiční bylinky patří například brusnice brusinka, která znemožňuje množení bakterií a působí močopudně. Dále můžete vyzkoušet břízu bělokorou, která pomáhá k očistě těla a jalovec obecný, který má silné dezinfekční účinky. Stálicí při očistě organismu je kopřiva dvoudomá, kterou zařazujeme nejčastěji ve formě čaje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup