Založení společnosti, proč se vyplatí?

Vybudování vlastní společnosti může být výhodnou volbou pro vaše podnikání. Proč tomu tak je, jakým způsobem založení společnosti probíhá a proč se vám vyplatí se obrátit na odborníky?

Proč se vyplatí vlastnit obchodní společnost

Klíčovým důvodem pro založení společnosti je aspekt odpovědnosti za závazky. Za ten například v případě společnosti s ručením omezeným ručí sice společník svým soukromým majetkem, ale pouze do výše svého nesplaceného vkladu. Společníci navíc ručí tzv. solidárně, to znamená společně a nerozdílně. Pokud se rozhodnete podnikat pouze jako živnostník, ručíte celým svým majetkem v neomezené výši.
Kromě ručení může pro založení podniku hovořit i výhodnější pozice, kterou tímto způsobem získáte u banky, pokud si půjdete zažádat o úvěr. Více nakloněni jsou obchodní společnosti i potenciální investoři. Mnoho podnikatelů se přitom na vstupu bez finanční „injekce“ do začátku zkrátka neobejde.

Obrázek3

Jak probíhá založení obchodní společnosti

Právě v procesu založení nové společnosti tkví její nejvýraznější handicap při srovnání s podnikáním na živnost. Jde o proces v tuzemských podmínkách poměrně časově náročný.
Pokud si chcete pouze založit živnost, abyste mohli podnikat jako OSVČ, vystačíte si s jedinou návštěvou živnostenského úřadu. Zaplatit budete muset poplatek ve výši 1000 Kč a podnikat můžete začít ještě tentýž den.
Naproti tomu založení společnosti s ručením omezeným je znatelně složitějším úkonem. Vyžaduje se při něm stejně tak založení vlastní živnosti, dále je nutné sepsat zakladatelskou listinu nebo společenskou smlouvu.
Založení konkrétně vlastního s.r.o. je citelně dražší. V současných podmínkách vyjde na cca 10 000 Kč. Obdobně je však vyšší finanční náročnost typická pro všechny typy obchodních společností. Založení vlastního „eseróčka“ je náročnější i z časového hlediska. Dnes vám zabere v průměru 2 až 3 týdny.

Obrázek4

Jak na zakládání společnosti jednodušeji

Celý proces s vytvořením nové obchodní společnosti naštěstí nemusíte absolvovat sami. Realizovat jej za vás může specializovaná společnost např. Parkerhill.cz.
Výhodou této služby je především minimum průtahů. Odborníci zcela přesně vědí, které podklady již musíte mít k dispozici. Společnost tak bude založena v nejkratším možném časovém horizontu. Nutné administrativní úkony sice není možné v rámci zákonných lhůt výrazně urychlit, nicméně klient i tak tímto ušetří nemálo času.
Současně tyto společnosti nabízejí i další servis, jako jsou například tzv. nominee služby využívané pro ochranu soukromí vlastníka, případně možnost vybrat vhodnou banku a založit zde nezbytný účet.
Společnost takto založenou lze plně přizpůsobit požadavkům klienta. Jedná se o servis tzv. na klíč. Ve výsledku tak jednání s odborníky od samého počátku znamená optimalizaci nejen při samotném procesu založení, ale také pro budoucí chod vašeho podnikání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup