Jak se zajišťuje, aby skleněné zábradlí bylo bezpečné

Jednou z poměrně přehlížených, avšak velmi důležitých vymožeností, které dnes máme k dispozici, je zábradlí. To najdeme u každého schodiště, balkónu či terasy, a to jak v soukromých domácnostech, tak i na veřejných místech.

A není divu. Právě ono totiž značně zvyšuje bezpečnost a i celkový pocit bezpečí. Navíc často danou věc esteticky doplňuje a pomáhá dotvářet celkový vzhled. Není tedy divu, že se vyrábí z bezpočtu nejrůznějších materiálů i jejich kombinací.

eskalator1

Jedním z těch, které si získávají v poslední době stále vyšší oblibu, je i skleněné zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-sklenena. To najdeme prakticky ve všech nákupních centrech i na jiných veřejných místech. Občas je k vidění i na balkónech bytů, a to především u paneláků.

Samozřejmě, jako vše, i ono má svůj účel. Tím je, především v již zmíněných obchodních centrech, poskytnout návštěvníkům dokonalý rozhled. Umožní se jim tím vidět prakticky veškeré obchody, což samozřejmě povede ke zvýšení zisku.

Ovšem můžeme se ptát, zda je tento typ skutečně dostatečně bezpečný. Přeci jen, sklo nemá zrovna pověst pevného, odolného materiálu. Přitom veškerá zábradlí musí projít testováním, aby se potvrdilo, že jsou skutečně dostatečně bezpečná a odpovídají standardům. Jak se tedy zajišťuje bezpečnost u tohoto typu?

balkon1

V podstatě jde o několik kroků. V první řadě je nutné si uvědomit, že i když říkáme skleněné zábradlí, neznamená to, že je celé ze skla. Ve skutečnosti se jedná o skleněné desky, upevněné nejčastěji na kovové konstrukci. A kov je dostatečně pevný na to, aby se nepoškodil, pokud se o něj opřeme.

Pokud jde o sklo samotné, pak zde se používá speciální, tvrzený typ. Ten je poněkud odolnější a pevnější než ten, který máme doma v oknech. To mu zajišťuje větší pevnost. Ovšem ani ono není nezničitelné.

Proto je potaženo průhlednou fólií. Ta zabrání ulpívání otisků prstů, což by jinak byl problém, a zároveň jej drží pohromadě v tom případě, že se s ním něco stane. Zabrání tomu, aby se střepy rozlétly do okolí. Jak je tedy vidět, není se čeho bát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup