Vhodná doma na hypotéku?

Sen o vlastním bydlení si řada lidí bez pomoci banky nemůže nikdy splnit. Ceny nemovitostí každým rokem rostou a jen málokdo si může koupit vlastní dům nebo byt ze svých našetřených úspor. Pokud je vám tedy kolem 30 let, máte stabilní příjem a jste schopni své závazky plnit včas, je ideální doba na přemýšlet o hypotéce. Jak získat tu nejlevnější hypotéku https://www.fahd.cz/?

puzzle dům

Hypotéku sjednejte co možná nejdříve

O hypotéce má smysl uvažovat, pokud je žadateli kolem 30 let. Hypotéka je pro banky jedním z nejrizikovějších úvěrových produktů a není se tak čemu divit, že si každého žadatele před schválením důsledně prověří. Důležitá je převážně jeho bonita, kterou ovlivňuje celá řada faktorů. Jedním z nich je i věk žadatele. Jak už to tak v bankovním sektorů bývá, výhrou není příliš nízký věk, ale ani vysoký. Většina lidí kolem 30 věku života již několik let vydělává a banka si tak může udělat celkem přesný obrázek o jejich stabilitě a spolehlivosti. Navíc hypotéka sjednaná v poměrně nízkém věku má tu výhodu, že jí je možné splácet poměrně dlouho. Není nic neobvyklého, když někteří dlužníci splácejí svou hypotéku i 30 let.

dlužná částka

Česká národní banka navíc upravuje nejvyšší možnou hranici věku, do kdy má být úvěr splacen. Aktuálně je tato hranice 65 let. Řada bankovních, ale i nebankovních společností si však tuto hranici nastavují dle svých podmínek. Je tak možné se setkat i s daleko vyšší hranici kolem 70 let. Je však vždy na zvážení a finančních možnostech, zda bude dlužník schopen hypoteční úvěr splácet i v tomto pokročilém věku.

Nízké výdaje nejsou na škodu

Poskytovatelé úvěrů samozřejmě nezajímá pouze výše příjmů, ale i měsíční výdaje. I ty hrají klíčovou roli v posouzení schopnosti žadatele splácet. Banky navíc důkladně prověřují i další pohledávky a úvěry, které žadatel aktuálně musí splácet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup