Výhody a nevýhody tzv. e-shopu zdarma

Vlastní podnikání je v současnosti velmi dobře dostupné. Stačí vám zajistit si živnostenské oprávnění a prakticky ihned můžete provozovat vlastní e-shop. Je to opravdu tak snadné?

Tvorba e-shopu zdarma

Musíte také umět rozlišit mezi kompletně připravenými systémy a e-shopy, které bude potřeba minimálně nainstalovat.
To už vyžaduje alespoň základní orientaci v html. Rozmyslete si, zda jste schopni a ochotni věnovat čas, případně zda dokážete najít někoho, kdo se o váš e-shop postará. V takovém případě ale bude nutné si programátora pochopitelně zaplatit. Finančně nenáročným řešením vhodným pro začátečníky jsou spíše kompletní služby zahrnující fungující web.

eshop2

E-shop zdarma

V zásadě tedy lze říci, že do samotného technologického řešení nemusíte investovat ani korunu a můžete navíc začít prodávat svoje výrobky nebo nabízet službu prakticky okamžitě.
Vybírat je z čeho, na českém internetu i v zahraničí existuje velké množství hotových systémů. Na internetu lze zdarma nebo velmi levně získat mnohé, segment internetových obchodů proto v tomto směru není výjimkou.
Platforem vznikla celá řada. Výhody v podobě úspory času i financí jsou však vykoupeny některými nevýhodami, o nichž se vyplatí vědět předem. Na co byste si měli dát pozor?

Funkce e-shopu zdarma

S velkým množstvím funkcí nepočítejte. Jestliže vnímáte internetový obchod jako vedlejší činnost, která se nejspíš nebude mít potenciál příliš rozrůst, pravděpodobně vám může open source e-shop stačit.
E-shopaři, kteří to myslí s podnikáním vážně a usilují o to, aby se prosperující internetový obchod stal jejich hlavním zdrojem obživy, by měli pamatovat na to, že e-shop zdarma sebe samotného v čase nepochybně „přeroste“ a dostupné možnosti jim proto nebudou vyhovovat.
Jistým řešením může být později funkce doprogramovat nebo nakoupit. V konečném důsledku však cena takovéto alternativy bývá mnohem vyšší, než když počítáte předem s tím, že se váš internetový obchod bude později rozvíjet.

eshop11

Zlatá střední cesta

Drobný začínající podnikatel si zpravidla nemůže dovolit vysokou vstupní investici. Přijatelným kompromisem se proto jeví pronájem e-shopu.
Pronajatý e-shop je plně profesionální řešení, musíme u něj ale samozřejmě počítat s jistým funkčním omezením. Oproti e-shopu zdarma nicméně nabídne i některé pokročilejší funkce. Zároveň garantuje adekvátní úroveň zabezpečení a dobrou technickou podporu.


Lze říci, že nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Stát vás bude jen pár desetikorun za měsíc. Navíc ušetříte i náklady na hosting.
E-shop zdarma na vlastní doméně lze provozovat bezplatně většinou jen na doméně třetího řádu. Je tak nutné připočítat i tyto provozní náklady a uvědomit si, že v konečném důsledku často s pronájmem http://www.okolobytu.cz/clanky/pronajem-bytu-a-dane-jak-zaplatit-co-nejmene ještě ušetříte.
Vyzkoušejte si až na 60 dní zcela zdarma demoverzi profesionálního e-shopového řešení Zoner inShop. Má celou řadu funkcí a umožňuje opravdu detailní nastavení chování e-shopu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup