V novém kabátě

Co se týká takového nábytku, který je potažen nějakou pěknou látkou a je jedno, jestli se to týká židle, křesla nebo rovnou celé sedací soupravy, nemusíte hned vyrazit na nákupy a shánět nový kousek. Pokud je totiž konstrukce v pořádku, stačí si vybrat pouze potahovou látku a kromě toho šikovného čalouníka.
obrázky nad gaučem

Na výběr máte rozhodně z několika možností. Může se jednat o látky syntetické nebo přírodní. Mezi látky syntetické bychom mohli zařadit polypropylen nebo akryl a mezi látky přírodní bychom mohli zařadit hedvábné nebo bavlněné tkaniny. Obojí má rozhodně své výhody ale i nevýhody.

Pokud se jedná o potahování nábytku, používá se dokonce i více materiálů. Jestliže tedy chcete do vaší domácnosti něco, co má mnohem delší životnost a hlavně výdrž při delším užívání, určitě sáhněte po tkanině s pevnější vazbou.

Nový potah by vždy měl ladit s ostatními kousky nábytku ve vašem interiéru. Měl by dokonce ladit i s odstínem malby. Pokud tedy často obměňujete část nábytku stávajícího, novým potahem byste mohli doladit nově pořízené kousky nebo samotnou výmalbu.

Hitem dnešní doby jsou materiály, jejichž úprava je provedena tak, aby nepropustily tekutiny. Označují se nejčastěji jako protišpinavé, což určitě ocení rodiny s malými dětmi, kde často dochází k nehodám. Odstranění nečistot v tomto případě nebude nic obtížného.

Pokud se rozhodnete pro potah nový, vyberte si vždy ten nejvíce kvalitní a to i když sáhnete hlouběji do kapsy, protože to určitě bude stát za to. Hodně využívaný nábytek by měl být potažen materiálem, který bude odolný vůči mechanickému poškození. Míra poškození se označuje jako cyklus a látka, která je opravdu kvalitní by měla mít hodnotu okolo čtyřicet tisíc korun. Dalším kritériem by mělo být udržení barevného odstínu a to hned po několik roků. To zaručuje nejčastěji přítomnost silikonů nebo teflonu.
dekorační polštářky

Ne nadarmo se říká, že nic nevydrží věčně. Dostatečnou péči můžete ale životnost prodloužit. Na čištění byste vždy měli používat prostředky, které jsou k tomu určeny. Skvrny nikdy nenechávejte zaschnout a látku nikdy násilím nedrhněte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup