Je důvod používat víc soli

Předně nebude řeč o běžném solení v kuchyni. Zde nadbytek soli rozhodně nebude moc prospěšný pro naše zdraví. Celkově se doporučuje solit méně a možná ještě zvolit jiný druh soli, než je běžně dostupný a nejlevnější, k dostání v klasických obchodech. Ono je v podstatě lepší si trochu připlatit, vždyť je to investice do našeho těla. Stejně tak jako si dopřát sůl do koupele. Nejvhodnější je mořská sůl, která je v určitém množství a za určitých podmínek vhodná i do našich bazénů. Solné krystaly obsahují velmi vzácné minerální látky a ty prospívají nejen naší pokožce, ale i vlasům a nehtům.

sůl

Solné účinky

Poslední dobou je sůl hitem v našich domácnostech. Ženy ji rády využívají jako součást detoxikačních koupelí, které mají velmi příznivý vliv na krevní oběh, uklidňují bolavé svaly a samozřejmě doplňují již zmíněné minerály. Sůl jako taková pěkně zahřeje a uvolní ztuhlé svalstvo. Zatuhnutí svalů, to se nám povede vytvořit velmi rychle při jakékoliv práci, která nemusí být jen fyzická a těžká. Navíc krásně zjemní kůži a dokonce jí poskytne ošetření, jelikož má skutečně léčivé účinky. Jen bychom se měli koupele vyvarovat, pokud bychom měli nějaké otevřené rány, to by asi moc příjemná lázeň nebyla. Tím, že se člověk uvolní, tak odchází z těla napětí a stres, což je naprosto ideální pro zdravý vývoj organismu. Dokonce pomáhá při virovém onemocnění a prochladnutí, jelikož pěkně prohřeje.
Jak sůl používat?

mořská sůl

  • Solná koupel

Mořskou nebo himálajskou sůl stačí jen nasypat do teplé lázně. 15-20 minut si dopřát napuštěné vody ve vaně a je třeba se poté osprchovat a nejlépe si jít lehnout nebo jen tak relaxovat v dece.

  • Solný peeling

Krystalky soli jsou ideálním nástrojem pro peeling. Pěkně prokrví a zjemní pokožku na celém těle. Do misky si dáme tak půl hrnečku olivového oleje a čtvrt hrnku mořské soli. Promícháme a tuto směs nanášíme na tělo krouživými pohyby. Nakonec je třeba se osprchovat.

  • Hezké nehty

Tato směs nehty pěkně hydratuje a zbaví žloutnutí. Do hrnečku dáme teplou vodu, lžičku citrónové šťávy, soli a jedlé sody. 10 minut dopřejeme našim nehtům lázeň, která jim krásně prospěje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup