Po stopě Harley Davidson

Jestli na světě existuje nějaká značka motorek, která je velmi známá, pak je to rozhodně Harley Davidson. Má navíc velmi poutavou historii, na kterou se dnes společně podíváme.
Jak jistě všichni moc dobře víme, zakladateli jsou Wiliam S. Harley a Arthur Davidson. Ti společně vyrobili roku 1902 první skutečný motor. Po tom, co se k týmu připojil Walter a velmi významný nástrojář Wiliam Davidson, rozeběhla se v americkém městě společnost s názvem Harley-Davidson Motor Company.
nápis harley davidson
V roce 1903 byl vyroben první motocykl a hned po něm další dva. Každý z těchto kousků byl prodán již předem.
V roce 1905 výroba vzrůstá na sedm kusů.
Wiliam Harley se roku 1906 rozhodne odejít studovat strojní inženýrství na Wisconsinskou univerzitu.
V roce 1907 již výroba roste na stopadesát strojů. Harley Davidson je v té době společností, která má sedmnáct zaměstnanců.
V době, kdy USA vstupuje do války, je společnost přestavována na vojenskou výrobu a zařizuje se několik školení mechaniků pro válečné služby.
Po světové válce roku 1918 výroba v továrně opět vzrostla a to na dvacetdva tisíc motocyklů a hned šestnáct tisíc postranních vozíků.
Největšího rychlostního rekordu bylo dosaženo v roce 1920. Společnost v té době začíná novou reklamní kampaň a díky tomu získá zastoupení až v šedesáti zemích svět.
motorka harley davidson
Roku 1941 ale končí civilní výroba strojů, jelikož USA vstupuje do druhé světové války. Harley Davidson vyrábí až osmdesát tisíc modelů pro armádu a to pro bojové nasazení v poušti.
V roce 1947 se opět rozjíždí civilní výroba zmodernizovaných modelů z roku 1941. Vzniká dokonce i katalog s oblečením a příslušenstvím. Úplně poprvé se začíná objevovat černá kožená bunda se zipsy.
Po celém světě se v roce 2003 slaví již sté výročí založení společnosti. V tomto roce se vyrobilo skoro třista tisíc modelů, což je dokonce o 20% více než v roce 2002.
Co se týká Evropské Superrally, ta se poprvé konala v zemích bývalé východní Evropy a to v prostoru letiště Planá. Pokud byste někdy rádi Superrally viděli, pak máte rozhodně možnost jak online tak i naživo a to již v roce 2019.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup