Stohování usnadní námahu a uspoří místo


To, že žijeme v době internetu, s sebou sice přináší i negativa, ale my se budeme snažit být optimisty a uvěříme, že těch pozitiv je daleko více. Jednu velkou výhodu asi vítáme především před Vánočními svátky, kdy sedíme u internetu a objednáváme zboží pro naše blízké. Zboží tedy cestuje z místa na místo, ze skladu do skladu.

paleta s krabicemi

  • V těchto prostorách by byl zanedlouho chaos, pokud by nedisponovaly jednou důležitou a dnes už běžnou záležitostí.
  • Zboží je možné ukládat na přepravní palety a pak je i s paletou jednoduše vyexpedovat.

Tyto přepravní pomůcky se využívají nejen pro usnadnění práce ve zmíněných skladech, ale k jejich používání se přistoupilo především z důvodu úspory místa v přepravních prostředcích. Rozměry některých přepravek jsou přímo přizpůsobeny vnitřním prostorám nákladních automobilů, železničních vagónů nebo kontejnerů a skladů.

  • Ve skladech je lze ukládat i do výškových regálů a stohovat na sebe.
  • Tento systém uspoří mnoho prostoru i práce zaměstnanců.

Manipulace je možná vysokozdvižným nebo nízkozdvižným vozíkem.Pro tyto účely mají palety čelní a boční otvory, do kterých lze zasunout vidlice nakladače, a tak je bez velké námahy přesouvat nebo nakládat. Jedinou podmínkou pro stohování palet je zabránit vhodným způsobem sesutí. Ale ani to není složité, protože stačí palety ovinout průtažnou fólií a následně zapáskovat pevnou ocelovou nebo odolnou plastovou páskou.

vozík

Ochrana před vnějšími vlivy

Tyto přepravní pomůcky se většinou vyrábějí za dřeva. Jsou ale i výjimky. Například takzvané Gitterboxy. To jsou kovové klece, které chrání zboží před poškozením i odcizením. Jediný dřevěný prvek, který je tu obsažen, je podlážka na dně.

  • I těmito speciálními přepravními paletami lze manipulovat pomocí vidlicových přepravních prostředků a lze je stohovat stejně jako klasické dřevěné palety.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup