Příprava směsi motoru

Karburátor

Když se povídáme do historie automobilů, tak po spoustu let bylo k přípravě směsi používány karburátory. S těmi se setkáme stále, a to třeba u zahradní techniky jako jsou sekačky a podobně. Když se podíváme na takového trabanta, tak nádrž je umístěna v horní části pod kapotou, takže palivo teče do karburátoru s pomocí gravitace. Tohle řešení má výhodu v tom, že nepotřebujeme žádnou elektroniku.

karburátor motocyklu

Postupem let se karburátory vyvíjeli, což mělo za následek dosažení lepších výsledků. Samozřejmě pro správnou funkci musí být správně seřízený. Kromě paliva se do karburátoru žene vzduch, přičemž tyto dvě složky se musí smísit ve vhodném poměru a potom jde přes sací ventil do motoru. Bohatá směs způsobuje kouřivost a vyšší spotřebu. Naopak chudá střílení do výfuku a podpalování ventilů. U nás v Evropě začali ustupovat už v 80.letech a od roku 1992 se už s nimi u osobních vozů nesetkáme.

Vstřikování

Právě tato technologie je nahradila. Nejdříve byli u luxusnějších vozů, ale následně kvůli ekologii se začali dávat do všech. Přeci jen zajišťuje menší emise a také spotřebu. To oceníme i v dnešní době, protože pohonné hmoty stojí dost peněz. O to, že by motory s ním měli nižší výkon se rozhodně obávat nemusíte. V této oblasti je velmi významné firma Bosch, protože ta s ním dosáhla řady úspěchů. Vše zašlo ještě dále, protože místo jednoho vstřiku se přešlo na vícebodové vstřikování.

automobilový motor

Taková Škoda auto jej představila ve Felicii s motorem 1.3 MPI, který má řídící jednotku a lambda sondu, což zajišťuje ještě vyšší efektivitu. Na problémy se vstřiky trpí více dieselové motory. Jestliže Vám odejdou na motoru 1.6 TDI, tak se nemusíte zhrozit z ceny za nové, protože vstřiky 04l130277ad Woocar.cz se dají kupit jako originální použitý díl. Takto snížíte cenu za opravu a jistě na něm najedete ještě spoustu hezkých kilometrů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup