K čemu se vám hodí tažné zařízení

Tažné zařízení na VW Passat. Docela drobná, ale nápadná věcička za autem, která jeho vzhled spíše hyzdí, a z toho důvodu někteří lidé raději volí alternativu odnímatelnou. Chlubit se veřejně tažným zařízením nemá význam, protože nejde o nic výjimečného ve smyslu, že by šlo o nějakou technickou inovaci, přesto však v jistém slova smyslu máte v rukou výjimečné příslušenství, jemuž se stěží něco jiného v autě vyrovná:

přední maska Passatu

S přívěsným vozíkem je váš vůz jízdní soupravou – když přepravujete s kamionem nějaké zboží, jedná se o desítky tun nákladu, který putuje třeba napříč kontinenty. Jakmile za kamion připojíte návěs, rázem půjde o jízdní soupravu s nosností takřka dvojnásobnou, a pochopitelně i s dalšími krychlovými metry pro náklad navíc. A to vše by bez tažného zařízení nešlo provést. To samé se týká i vašeho osobního vozu – pokud máte „kombíka“, naložíte do zavazadlového prostoru poměrně dost, ale s vozíkem se zcela odlišně mění situace.

Volkswagen Passat

Rozměry přívěsných vozíků umožňují přepravovat i na dlouhé vzdálenosti vybavení bytů v rámci stěhování, velkého úklidu, jízdy na chalupu v průběhu dovolené, anebo třeba po návštěvě obchodního domu s nábytkem či potřebami pro kutily a stavebním materiálem. Zásadní výhodou přívěsu jsou jeho rozměry, proto do jeho útrob snadno vyskládáte i předměty, s nimiž se do kufru kombíku nevejdete, jako jsou pračky, chladničky, sušičky, televizory, ale i pytle s cementem, zahradní zemina, písek, sazenice stromků apod.

Vychutnejte si triumf tažného zařízení i jinak

Doposud jsme rozebírali využití tažného zařízení pouze ve formě přepravy nákladu stavebnin či spotřebního zboží, ale neměli bychom zapomínat ani na velmi důležitou možnost zorganizovat si dovolenou po svém a vycestovat „za hranice všedních dnů“ s obytným karavanem. Sice to bude od vás vyžadovat větší jízdní mistrovství a řidičské dovednosti, ale budete mít mnohem více možností, co se týče nezávislosti na ubytovacích kapacitách v místě, kam se chcete podívat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup