Ponožky jako módní doplněk


Mnoho lidí si myslí, že ponožky jsou pouze nutností a nad jejich vzhledem mávne rukou. Jenže i tento malý kousek oděvu může být na očích. Stačí se posadit a nohavice odkryjí to, co by třeba nemuselo být vidět. Proto, chcete-li vypadat stále módně, myslete na to, co si ráno navlékáte na nohy.
Donedávna u mužů platilo, že černé ponožky jsou formální a lze si je vzít snad při každé příležitosti. Dnes se trend mění a stále více mužů volí pestré barvy. Nejoblíbenějším vzorem se v současné době stávají kárované ponožky, ale svoji oblibu si získaly i ponožky pruhované, kostkované a různě strakaté. Jednobarevné ponožky jsou také žádané. 
puntíkaté ponožky
Na tento módní trend reagují i čeští výrobci a svoji nabídku barevných ponožek rozšiřují.
U žen se pravidla příliš nemění. Převažují krátké ponožky světlejších odstínů a bez vzorů. Pokud jsou některé vzory žádanější, pak jsou to jemné barevné kombinace. To však neplatí u ponožek na zimu, kde jsou naopak v oblibě pestřejší barvy.
Ideálním materiálem pro ponožky je bavlna, která je savá a nohám dopřává správný komfort. Ostatními kvalitními materiály jsou například bambus nebo polyamid. Na zimu jsou žádané froté ponožky s vysokým obsahem bavlny, které výborně sají pot a zabraňují zápachu.
Jinou kategorií jsou sportovci, kteří spíše než podle vzhledu, vybírají ponožky podle funkčnosti. Ideální jsou prodyšné ponožky. Takové ponožky udrží nohy v suchu a zároveň nohy nepřehřejí. Při výběru sportovních ponožek je důležité myslet na to, které činnosti s nimi budete vykonávat. Jiné ponožky mohou být pro běžce a jiné pro hokejistu. S výběrem sportovních ponožek byste se měli poradit s odborníkem v prodejně sportovního zboží.
proužkované ponožky
Je zřejmé, že ponožky nejsou pouhou povinností, nad kterou není potřeba přemýšlet. Vždy myslete na situace, kdy jsou Vaše ponožky vidět a berte je jako módní doplněk, který může Váš celkový vzhled příjemně osvěžit.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup