Jak si kdo ustele

Sehnat dnes kvalitní povlečení není žádný problém, ale stejně tak můžeme narazit na nekvalitní. Rozdíl je především v ceně, i když v rámci výprodejů můžete mít štěstí a může se vám podařit opravdu dobrý a výhodný kup.
žlutá sova.jpg
Chystáte-li se koupit novou sadu povlečení, musíte si rozmyslet následující věci. Jaký rozměr potřebujete, jakou barvu nebo vzor sháníte, jaké zapínání upřednostňujete a z jakého materiálu by mělo být. Rozměry jsou standardní a nestandardní. V posledních letech jsou stále více v oblibě takzvané francouzské přikrývky, které mají velký rozměr a mohou se jimi přikrýt dva lidé zároveň. Mívají také různé délky a šířky, tak je třeba si na to při koupi povlečení dávat pozor. Základní rozměr pokrývky pro jednolůžko je 140×200, může být prodloužený 140×220 a polštář 90×70 nebo menší 40×40. Pokrývka na dvoulůžko má standardní rozměr 200×220, ale může být zase prodloužená a rozšířená.
Materiál je nejlepší si vyzkoušet na omak. Pokud už víte, co chcete a co vám je příjemné, nemusíte se bát objednávat i přes internet. Je třeba si dát pozor i na gramáž a to také u prostěradel, která určuje zásadně kvalitu výrobku a to, jak dlouho vám vydrží. Většinou vybíráme i různé materiály podle počasí. Chladnější na léto a teplejší na jaro.
kytka u lampy.jpg

Přehled povlečení podle materiálu

·         Saténové
Luxusní, ideální na léto, příjemně chladí.
·         Krepové
Nemusí se žehlit, ale jeho popularita poněkud klesá, vzhledem ke konkurenci.
·         Bavlněné
Existují dnes různé druhy upravené bavlny, některé velmi příjemné. Je třeba si ho osahat.
·         Flanelové
Teplejší, ideální na zimu.
·         Damaškové
Luxusní, nebývá velký výběr barev a vzorů.
·         Z mikrovlákna
Velmi příjemné na omak, není třeba žehlit, hodí se po celý rok.
Co se zapínání týče, tak se nejčastěji setkáme s knoflíky a zipy, ty jsou asi nejpohodlnější na převlékání a u kvalitního oblečení nedochází ani k jejich poruše nebo zadrhávání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup