Pomocníci na každém kroku

Na čištění nebo údržbu bazénu si nemusíte hned objednávat odbornou firmu, určitě to zvládnete sami, stačí řídit se několika základními pravidly a používat prostředky k tomu určené

Začínáme

Pokud se chystáte připravit bazén na začátek koupací sezóny, základem je čisté dno a stěny, k tomu je nutné přistoupit před samotným napuštěním bazénu a případné fleky či jiné nečistoty zlikvidovat pomocí speciálních přípravků, dno se doporučuje vyčistit kotoučovým strojem. Pokud chcete, aby vám křišťálové čistou vodu každý záviděl, není to nic obtížného, stačí se řídit několika jednoduchými zásadami a používat ty správné přípravky, které jsou v dnešní době dostupné každému.
výdrž pod vodou

V průběhu sezóny

Ať děláte, co děláte, bazén se prostě „ušpiní“. Napadané listí či jehličí zvládnete vylovit pomocí obyčejné síťky, ale to je samo o sobě nedostačující. Nutností je použití přípravků zabraňujících vzniku vodního kamene. Znečištěná voda, příp. pozůstatky čisticích prostředků se dají odstranit vysavačem. Na usazování řas působí přípravek proti jejich růstu, jiné pomůcky dokáží zbavit bakterií a virů. Ve vodě se nachází různé soli a usazuje se vápník na stěnách, k rozšíření těchto nežádoucích usazenin se používají chemická čistidla, která je bezpečně zničí. Samotné čištění vody zajišťují pískové filtry, které by měly běžet bez přestání, i ty se ale mohou ucpat, proto se musí průběžně proplachovat, doporučuje se 2x – 4x za měsíc. U vody je nutné upravovat její pH, hodnota se dá zjistit díky testeru k tomu určenému, ideální hodnota je mezi 7 – 7,4, důležitá je i tvrdost vody, neměla by přesáhnout 18°N. Jako ideální dezinfekce se používá chlor, jeho účinek je vysoký, ale i s jeho používáním musíte být opatrní, ideální je používat chlorové tablety, které chlor do vody vylučují v malých dávkách.

Je z čeho vybírat

Současný trh nabízí velké množství různých pomocníků sloužících k údržbě bazénu, přes kartáče, houby, bazénové vysavače poloautomatické až po čistící roboty. Bez ohledu na to, jaký přístroj použijete, měli byste se řídit návodem prodejce, u chemických prostředků dodržovat postup k jejich použití, aby nedošlo k poškození zdraví a v neposlední řadě zamezit dětem přístupu k nim. Samozřejmostí je brát také v úvahu rady výrobce bazénu a pokynů k jeho užívání a údržbě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup