Zapojte děti do vaření a pečení

Už od malička vaše děti slýchají větu, že v kuchyni nemají co dělat, protože se jim tam může něco stát.
–       rozpálená trouba
–       přístup k nožům
–       velké množství skla
–       a celkové nebezpečí úrazu při vaření
To jsou nástrahy, které jsou strašným postrachem všech rodičů, kteří chtějí své děti před možným zraněním za všech okolností uchránit. Děti jsou však přirozeně zvídavé, a právě taková kuchyň a vše co se v ní odehrává, jich láká nejvíce!
dítě při pečení

UDĚLEJTE JIM JEJICH MALOU KUCHYŇKU

Nemusíte hned kupovat drahé plastové kuchyňky na hraní, které vypadají někdy i lépe než ta vaše. Udělat jim jejich malý prostor k vaření a pečení můžete i svépomoci. Stačí vám k tomu stůl jejich velikosti (aby na něho pochopitelně dosáhli), kuchyňské náčiní a seznámení s bezpečnostními pokyny.
NEZAPOMÍNEJTE:
1.     Vysvětlete jim ještě jednou, že v kuchyni se vaří a peče, a tak se můžou kdykoliv popálit. Tedy jen v případě, že si nedají pozor.
2.     Zdůrazněte, že všechny ostré předměty budete mít v rukách jen vy a jim prozatím dáte nějaké méně nebezpečné.
Jaké kuchyňské náčiní můžete svým dětem na jejich improvizovanou kuchyňku naskládat?
–       plastové misky
–       prkénko
–       příborový nůž (tupý – bez zoubků)
–       vařečky
–       lžičky a klidně i nějaký menší hrnec
Vaše děti vám samozřejmě nesmí pomáhat s celkovou úpravou pokrmů, co vám ale můžou pomoci je předpříprava a počáteční míchání. Nemějte strach jim dát i sypké suroviny nebo takové, které by byli pro ně neškodné při jejich styku s nimi. Vyhnout byste se měli za všech okolností:
·        masu
·        vajíčkům
·        koření
·        olejům
·      a podobně
syrová vejce

Pečení formou hry

Pečení je pro děti mnohem zábavnější, protože se samozřejmě nemůžou dočkat toho, na jakém moučníku si zrovna pochutnají. A jelikož se nepeče každý den, mají z kouzla přípravy pečení obrovský zážitek. Dovolte jim smíchat ve velké míse všechny suroviny, naskládat na těsto ovoce nebo udělat báječný krém, který tak milují. Vyhněte se manipulaci s mixérem a nemějte strach dopřát jim vyřádění se na moučníku, v podobě různého sypání a máčení v čokoládě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup