Nejlepší vánoční dárek? Jazyky!

Ano, my víme. Léto ještě ani nestihlo zajít za nejbližší roh, plavky nám snad ještě mokré visí na šňůře a tričko s flekem od čokoládové zmrzliny je ještě pořád ve špinavém prádle.
Snad teprve předevčírem jsme s našimi studenty navštěvujícími pomaturitní studium němčiny a angličtiny. A přeci – zima už nám o sobě svými chladnými rány a brzkými večery dává znát.

112

Ani se nenadějeme a už budeme stavět sněhuláka, v reklamních letácích hledat, kde mají nejlevnější tuzemský rum (no přece do vánočního cukroví!) a ano, budeme si marně lámat hlavu (tak, jako každoročně), co komu naložíme pod stromeček.
A právě z toho důvodu dnes přicházíme, možná zdánlivě brzo (ale brzo jako když najdeš, věř nám!), s tipy na vánoční dárky. A že jsme jazyková škola z Brna, to se ví, že půjde o dárky související s jazyky. Shledali jsme totiž, že právě takové jsou neužitečnější. Tak pojďme rovnou na to!

Cizojazyčný zážitek

Hned na úvod přinášíme jedinečný (a velmi originální!) tip na dárek. Jedná se o tak trochu abstraktní radu – můžeš totiž dané osobě věnovat jakýkoliv společný zážitek, třeba lístky do kina, na koncert či do divadla! Ptáš se, co to má společného s jazyky? No to se ví, že musí jít o vstupenky na akce cizojazyčné!
Ať už Tvůj brácha navštěvuje kurzy němčiny, španělštiny nebo francouzštiny, věř, že bude z čeho vybírat. Tento dárek má jedinečné poslání. Nejen, že věnuješ dotyčnému zdokonalení se v jazyce, ale zejména je to pak společný čas, který je v dnešní hektické době velmi cenný.

222

Pro knihomoly

…tedy pro všechny, zastávající heslo, že knížek není nikdy dost. A jazykovka Brno PELICAN přidává: zejména těch v cizím jazyce! A ač uznáváme, že se nejedná o zrovna nejoriginálnější dárek (každým rokem jsou to právě knihy, které patří k nejčastěji voleným vánočním dárkům), dobré počtení nikdy nezklame.
A my se klidně vsadíme, že máš i Ty ve svém okolí minimálně jednu osobu, která se mezi řádky ráda ztrácí. Proč nespojit příjemné s užitečným a nemotivovat danou osobu k tomu, aby se nový jazyk učit začala, případně se zdokonalila v již osvojeném jazyce?
Rozhodně se nemusí jednat o náročnou četbu! Na pultech je spousta nenáročné (a přesto kvalitní!) cizojazyčné četby, kterou zvládnou i studenti – začátečníci.

332

Jazykové kurzy Brno

Klasika, která nesmí chybět. Zvlášť, máš-li ve svém okolí někoho, kdo neustále mluví o tom, že by se chtěl do studia nového jazyka pustit. Existuje něco jednoduššího než obdarovat ho jazykovým kurzem? A že jsi to Ty, kdo se chce nový jazyk naučit?
V takovém případě se obdaruj sám – a vtáhni do děje i svého kamaráda! Ve dvou se to lépe táhne, a co se jazykového vzdělávání týče, platí pravidlo, že pokud máš studijního partnera, motivace a snaha dokončit jazykový kurz se dvojnásobí.
Ať už půjde o předplacení pár individuálních lekcí s lektorem nebo hned celého semestrálního kurzu, takový poukaz se bude pod vánočním stromečkem jistě vyjímat!

Tvůj vánočně naladěný PELICAN


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup