Jak řešit oddlužení nemovitosti?

Složité životní situace, které vyústí ve finanční tíseň a zatížení nemovitosti závazky, nejsou už dávno ničím neobvyklým.
Zanedbané dluhy nebo jejich složité umořování formou měsíčních splátek mohou vést k nevýhodnému obtížení nemovitosti nebo k jejímu zaplombování z důvodu nařízené exekuce. Jak z takové situace ven, jak splatit dluhy a z nemovitosti vytěžit co nejvíce?

Omezení prodeje nemovitosti

Nesplácené úvěry, dluhy na pojištění, nezaplacené pokuty a podobně, to vše může najednou znamenat veliký problém, jehož řešení si vynutí zatížit vaši nemovitost dluhy. Na ní pak váznou drahé hypotéky, exekuce, insolvence, a především hrozba nuceného prodeje v dražbě.
Protože v tuto chvíli svou nemovitost už nemůžete jednoduše prodat, a v případě nařízené soudní exekuce dokonce sami prodat ani nesmíte. Jste zákonem omezeni ve smluvní volnosti a nemůžete uzavírat kupní smlouvy.

exekuce

Jaké najít řešení oddlužení nemovitosti?

Co ale ve chvíli, kdy chcete své dluhy uhradit a splátky na ně nestačí? Velmi výhodné je refinancování dluhů, tedy jejich sloučení a nastavení jedné splátky. Ale i to v mnoha případech nestačí. Jak tedy můžete získat ze své majetku co nejvíce peněz pro své věřitele?
Exekuční dražba je obvykle pro majitele nemovitosti nevýhodná, často dojde k prodeji za mnohem nižší cenu, než by měla nemovitost na volném trhu.

V péči profesionálů

Standardní prodej pozemku či stavby by tak byl nejlepším řešením. Z maximální získané ceny by bylo možné zaplatit dluhy a pokud možno zajistit si i pro sebe nějaké prostředky do budoucna. Nevýhodná zástava, neférová půjčka nebo nařízená exekuce však dobrý úmysl mohou zhatit.
Domluvit se s věřiteli a s jejich právníky není vůbec snadná věc. Pokud tedy sami nemáte právní vzdělání nebo nadstandardní obchodní talent, rozhodně je lepší obrátit se na odbornou firmu, která pro vás najde vhodné řešení. Řešení, které povede k oddlužení prodejem nemovitosti.

nemovitost

Jak to probíhá?

Nejdříve je nutné vyčíslit všechny vaše dluhy. Nemusí to být jednoduchá věc, různé úroky a sankce mohou měnit výši dluhu doslova denně. Odborná firma zde vystupuje jako nezávislá třetí osoba, to znamená, že vy i váš věřitel mají prostředníka, který může domluvit pro obě strany co nejvýhodnější řešení.
Vy budete zbavení svých finančních závazků a věřitelé dostanou své peníze. Proto je nutné zjistit i aktuální hodnotu zatížené nemovitosti. To probíhá formou průzkumu trhu, porovnáním s obdobnými prodeji ve stejné lokalitě nebo třeba znaleckým posudkem.

Oddlužení prodejem nemovitosti

Společnost za vás může snadno vstoupit do jednání i s exekutory a zcela legálně zahájit kroky k prodeji vaší nemovitosti. Nevýhodný exekuční prodej nemovitostí pak vůbec nenastane a nemovitost může být nabídnuta k prodeji za co nejvyšší možnou cenu.
To je pak řešení pro všechny zúčastněné. Dluhy budou umořeny a vy můžete spokojeně a v klidu žít život bez dluhů.
Autor: Vykupnemovitostipraha.cz – specialista na řešení oddlužení výkupem nemovitosti


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup