Podnikání s ready-made společností, jaké má výhody?

Podnikání v tuzemsku přináší řadu administrativních úkonů. Zjednodušit vám vstup mezi podnikatele mohou ready-made společnosti. Co to přesně je a jaké jsou jejich výhody?

Co je ready-made společnost

Ready-made společnost je obchodní společnost určená k podnikání. Nijak se způsobem svého fungování neliší od běžné společnosti s ručením omezením nebo akciové společnosti.
Rozdíl je na samém počátku. Každou společnost totiž musí někdo nejprve založit, aby mohla vyvíjet svou činnost. Ready-made je společnost, která se prodává již založená. Proto se jí také někdy česky říká i společnost předzaložená.

podpis

Náležitosti, které by měly splňovat ready-made společnosti:

  • zaznamenán vlastní název
  • uvedeno sídlo
  • existuje ustanovený jednatel
  • má IČO
  • disponuje v plné výši splaceným základním kapitálem
  • je zapsaná v obchodním rejstříku

Jak probíhá prodej ready-made

Ready-made společnost by však neměla vyvíjet žádnou činnost. Neměla by tedy vykazovat zisk a ani mít žádné finanční závazky. Proto seriózní společnosti také deklarují tento stav vydáním certifikátu o bezdlužnosti.
Založena byla taková společnost výlučně za účelem jejího prodeje novému vlastníkovi. Tomu se následně převede 100 % obchodního podílu, je ustanoven novým jednatelem a změny se také zapíšou do obchodního rejstříku. Převod trvá zhruba 24 hodin. Na zápis v obchodním rejstříku však není nutné čekat a nový majitel za ni může jednat ihned.
Novopečený podnikatel tak může podnikání zahájit prakticky ihned a nemusí se zaobírat žádnými formalitami. Vyžaduje se pouze vyplnění vstupních formulářů, ověření podpisu a zaplacení kupní ceny.

manager

Ready-made tak v konečném důsledku nemalou měrou šetří čas i námahu. Stejně tak se jedná o úsporu finanční, neboť nový majitel obchodní společnosti již nemusí splácet základní kapitál. V tuzemsku se tento typ podnikání poprvé objevil v roce 2001.

Doplňkové služby k ready-made společnosti

V případě zájmu vám může prodejce ready-made napomoci i s dalšími nadstandardními službami, jako je navýšení základního kapitálu, zajištění výpisu z katastru nemovitostí nebo sjednání virtuálního sídla.
Založenou společnost si lze také pořídit nejen pro účely podnikání v tuzemsku, ale i v zahraničí. Podnikatel tak může získat prestižní zahraniční obchodní společnost, která posílí jeho image v očích zahraničních partnerů.
V původní ceně je zpravidla vyřízení volné živnosti. Zajištění koncese pro odlišný typ podnikatelé činnosti však lze po domluvě s prodávajícím rovněž vyřešit.
Orientační cena ready-made společnosti se v případě společnosti s ručením omezeným bez nadstandardních služeb pohybuje na zhruba 20 000 Kč.
Tato částka odráží náklady na registraci firmy i výdaje související s převodem na kupce. Příliš nízká cena tak může evokovat skryté poplatky, které cenu ready-made nakonec neúměrně navýší. Danou problematiku můžete nezávazně konzultovat na parkerhill.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup