Velký přehled aktuálních produktů pro zhodnocení peněz

Data z května roku 2019 jasně ukazují, že meziroční inflace dosáhla hodnoty 2,9 %. Na běžném spořícím účtu však dostaneme kolem 1 % ročně. Znamená to, že naše jsou naše úspory negradovány. Cílem tohoto článku je tedy najít produkt, který by se nám více vyplatil. V tomto případě budeme investovat částku 100 000 korun.
1.    Termínované vklady: smlouvy se uzavírají na dobu určitou, většinou si lze vybrat z půl roku, roku až několika let. Obecně platí čím déle necháme peníze ležet, tím vyšší bude úrok.
 mince eu
·         Spořitelní družstvo Neymá nyní nabídku na 2,8 % na 1 rok při úroku připsaném na konci vkladu nebo 2,6 % na 1 rok při úroku připisovaném měsíčně. Dle výpočtů je to v prvním případě 2380 nebo 2236 korun po zdanění. Platí se zde ale členský poplatek ve výši 1000 korun a poté se aplikuje pravidlo 1:10. Pro zhodnocení našich 100 000 tedy musíme zaplatit dalších 11 000 korun.
·         Srovnatelný úrok 2,7 % nabízí i J&T Banka, ale u ní musíte být prémiovým členem – tj. mít alespoň 500 000 výši aktiv.
Nicméně tyto produkty nám nepokryjí ani zmíněnou inflaci.
2.    Dluhopisy: půjčování financí buď vládám nebo korporacím.
 
·      V oblasti korporátních dluhopisů je v primárním postavení banka Creditas. Zde je možné půjčit peníze na dobu 3, 5 nebo 7 let s příslušnými úroky 3,8; 4,7 a 5,5 % ročně. Pro tříleté období je to 3230 ročně k dobru.
·      Také již zmíněná J&T Banka má pěkný seznam tohoto druhu cenných papírů s úroky v rozsahu od 0,45 – 6,45 %. Všechny se obchodují skrz Pražkou burzu.
·      Co se týká státních dluhopisů, Česká republika má jednu z nejnižší výnosnosti na světě.
V této oblasti můžeme dosáhnout zajímavějších výsledků.
tvorba grafů
3.    Podílové fondy:
Jsou velmi populární, takže je nabízí snad každá banka. Většinou si někde na internetu můžete dohledat výkon jednotlivých fondů za poslední rok a srovnat tak několik bank. Tento způsob však nezaručuje konzistentní výsledky, některé fondy také prodělávají. Oproti obchodování na burze na vlastní pěst vám však nevyplatí dividendy.
Závěrem lze tedy říci, že ačkoli jsou u nás některé zajímavé produkty pro zhodnocení úspor. Možná by bylo vhodné se podívat i za hranice naší země pro mnohem lákavější nabídky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup