Koupejte se pouze v čisté vodě

Zahradní bazén je rozhodně výhra ať už se na to díváte to díváte z jakékoliv pozice, a to nejen v létě. Pokud máte před domem vodní plochu zapuštěnou do země, cena vašeho pozemku má rozhodně vyšší hodnotu než před koupí bazénu. Všechno však má svá pro i proti. Jakmile bazén na jaře odzimujete, je nutné se o něj náležitě starat. A to stojí nejen drahocenný čas, ale také i peníze, kterých nikdy není nazbyt. V případě, že nebudete o bazén pečovat, raději ani nelezte do vody, jelikož tak bude pravděpodobně plná bakterií, které čekají pouze na to způsobit vám potíže. Je tedy vhodné udržovat bazén, a hlavně vodu v něm v čistotě.
čtyři lehátka

Čisté stěny

S prvními jarními paprsky byste se měli vrhnout do čištění bazénu, hlavně tedy stěn a dna. Není nutné je drhnout klasicky kartáčem, klidně můžete použít speciální vysavač, které se dá mimo jiné využít i když už je bazén napuštěný. Takový vysavač, zvláště, jedná-li se o špičku, nestojí zrovna málo. Cena některých modelů se může vyšplhat i na desítky tisíc. Pokud nechcete investovat tolik peněz, můžete si koupit levnější manuální typ, který je však nutné obsluhovat ručně. A to v případě velkých vodních ploch není o nic méně náročnější, než když použijete kartáč a saponát.
malá zrzka

Dezinfekce

Jakmile budou stěny vyčištěny, můžete bazén napustit. Hned pak zapojte pískový filtr a změřte hladinu pH ve vodě pomocí speciálního testeru. Pokud se budou hodnoty nějak vymykat, použijte preparát, který by je měl uvést zase do normálu. Pak už jen stačí použít některou z dezinfekcí. Standardně se používají chlorové tablety, ale ani alternativa s kyslíkem není vůbec špatná, i když je potřeba zvolit vyšší koncentrace. Přejete-li si mít vodu jako v moři, použijte mořskou sůl a solonizační jednotku. Ve vodě obohacené o mořskou sůl nejenže bakterie dlouho nepřežijí, ale zároveň je to vhodné prostředí pro lidi, kteří mají potíže s kožními chorobami, kupříkladu ekzémy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup