Je pomaturitní studium právě pro tebe to pravé ořechové?

Občas o tom někde zaslechneš, baví se o tom tvé okolí, ale pořádně nevíš, o co jde a jestli by to bylo zrovna pro tebe. A o čem mluvíme? No přece o pomaturitním studiu jazyka!
Zeptali jsme se současných studentů, proč se rozhodli jít na pomaturitní kurz, a jejich nejčastější odpovědi jsme dali dohromady.
Najdeš tady skutečné důvody, proč se lidé hlásí na pomaturitní studium. Čti pozorně a možná zjistíš, že je jak dělané přesně pro tebe!

113

Když nevíš, co po maturitě dál

Možná jsi váhavý střelec, a ještě ses nerozhodl, co bys chtěl v životě dělat dál a jakým směrem se vydat. Jít na vysokou, nebo rovnou do práce? Zkrátka potřebuješ ještě nějaký ten čas na rozmyšlenou.
Roční studium jazyků je to pravé pro tebe. Má to několik výhod – nehrozí, že se „zapomeneš učit“, zdokonalíš se v cizím jazyce a setkáš se s novou skupinou lidí, která tě může do života inspirovat.

Když se nedostaneš na vysokou školu

Tento důvod zmiňovali naši studenti nejčastěji. To, že tě nepřijali vysněnou výšku hned napoprvé, nemusí znamenat, že to příští rok nevyjde. Důležité je, neztratit elán a posunout se dále.
Vyplýtvat celý školní rok tím, že nastoupíš na nějakou školu, která byla tvou druhou nebo třetí volbou, by byla velká škoda. V jazykových školách využiješ svůj čas efektivně a investuješ do své budoucnosti. Navíc výuka probíhá čtyři hodiny denně – ve zbytku máš spoustu času připravovat se na druhý pokus přijímaček!

Když chceš jít studovat do zahraničí

Pokud si neumíš představit jít dále studovat na českých vysokých školách, dnes máš tu výhodu, že svět je plný dostupných příležitostí. Stále více českých studentů preferuje odjet za vzděláním do zahraničí.
Ale jen tak vyjet nestačí, takhle velké rozhodnutí vyžaduje nějakou přípravu. Univerzity mají určité jazykové nároky a ty můžeš mít strach, že ta tvá úroveň ze střední školy by nestačila. Pomaturitní studium angličtiny, ale i němčiny nebo španělštiny představuje ideální možnost, jak se na život v cizím jazyce připravit.

222

Když potřebuješ znalost jazyka do práce

Pomaturitní jazykový kurz svým názvem trochu zavání, že se hodí pouze pro novopečené maturanty. To však není tak úplně pravda. Pro tento typ vzdělávání se v posledních letech rozhoduje stále větší počet pracujících lidí.
I přesto, že už je to nějaký ten pátek, co jste maturovali, můžete se samozřejmě bez problémů přihlásit! Čtyři hodiny denně umožňují zvládat i plný závazek v práci. Výuka je opravdu intenzivní a skupinová forma vás může motivovat a oslovovat více než soukromé lekce.

Když prostě ještě nechceš jít pracovat, ale ani na vysokou

Jazykové pomaturitní studium má tu výhodu, že po dobu jeho trvání máš stále nárok na status studenta. Nemusíš se zaobírat papírováním na úřadu práce a naplno si užívat všech studentských výhod jako je cena jízdného nebo často snížené vstupné. V Jazykové škole PELICAN máš navíc k pomaturitnímu studiu ISIC kartu zdarma.

Když potřebuješ svou znalost jazyka rychle zlepšit

Tato možnost platí pro všechny. Výuka probíhá čtyři hodiny denně, pět hodin v týdnu – je tak opravdu intenzivní. Jazykové kurzy, které jsou jednou týdně na hodinu, ti zkrátka nemusí stačit. Pokud tedy hledáš opravdu rychlé a účinné zlepšení tvých jazykových znalostí a dovedností, zkus pomaturitní studium jazyka.

332

Teď už víš, co obnáší pomaturitní kurz jazyka a pro koho se hodí. Jazykový škola PELICAN na příští rok otevírá nejen pomaturitní kurz angličtiny, ale i němčiny a španělštiny.
Našel ses v některé z vět? Tak neváhej, přihlas se a zajisti si rovnou místo v kurzu, ve kterém se budeš učit jazyk jako nikdy předtím!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup