Jak probíhá osobní bankrot

Je zapotřebí si uvědomit, že ani v případě, kdy už se exekučnímu řízení nevyhnete, není nic ztraceno a lze se opět dostat do normálního života. Pokud už není jiná možnost, pak je vyhlášen osobní bankrot.

o Tento krok je výhodný pro dlužníka i pro stát.
o A to i přesto, že se na první pohled zdá odpuštění dluhů jako neférové jednání vůči ostatním, zodpovědným lidem. Nejde totiž o dluhy jen z nebankovních půjček nebo rychlých půjček, ale i o nezaplacené pokuty nebo jiné služby.

Cílem osobního bankrotu je především motivace splácet dluhy a také se opět zařadit do fungující společnosti. Proces oddlužení trvá většinou pět let. Po tuto dobu je dlužník veden v registru dlužníků a i 5 let po splacení – pokud by si chtěl po splacení půjčit, bude muset vyhledat půjčku pro dlužníky. Po dobu splácení dlužník odevzdává veškeré příjmy na uhrazení svých závazků. Zbývá mu pouze nezabavitelné minimum. Pokud za tuto dobu zvládne splatit alespoň 30 % z celkových dluhů, je mu zbytek prominut.

Jak probíhá osobní bankrot

Jaké plynou výhody osobního bankrotu pro stát?

Tímto krokem klesá počet klientů, kteří jsou závislí na sociálních dávkách a také stát získává finance z placení daní a inkasa. Exekuční příkaz tedy neznamená konec světa. Jen je třeba vědět, jak se z této nepříjemné situace dostat.
§ Poté, co bude vše opět v pořádku, můžete uvažovat o dalších životních krocích.
§ Například přemýšlet o samostatném podnikání.

Po zkušenostech z předchozích let ale budete jistě obezřetnější a raději využijete radu některého zkušeného finančního poradce. Může vám dát dobrý tip například na produkt, kterým je půjčka pro živnostníky. Ke klientům, kteří mají z minulých let nějaké prohřešky, bude pravděpodobně vstřícnější nebankovní sektor, který nabízí mnoho zajímavých možností. Jednou z nich je půjčka bez registru.

o Jak je z názvu patrné, tato nebankovní půjčka toleruje záznamy v registrech dlužníků.
o Po 5 letech od vymazání vašeho jméno z registrů můžete uvažovat o klasické bankovní hypotéce. Kvůli záznamu budete mít větší šanci přes nějakou hypoteční kalkulačku, která dokážete vyjít více vstříc.

– Bankovní hypotéka je v mnoha směrech výhodnější.
Informace najdete pomocí webového nástroje, kterým je zmíněné hypoteční kalkulačka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup