Jak na anonymitu ve světě financí

Finance jsou nezbytnou součástí potřeb každého z nás. Správná znalosti finanční gramotnosti se začíná učit již na základních školách, aby se děti do budoucna naučily správně hospodařit s penězi a zbytečně neutrácely.
Zacházet s penězi by se měl naučit každý sám, pokud si zaplatíte finančního poradce, většinou bude dělat práci za vás, místo aby vám vysvětlil, jak s financemi nakládat do budoucna.
V souvislosti s financemi se můžete setkat se spoustou výrazů, které vás občas překvapí. Mezi ně patří také anonymní platební karta nebo anonymní bankovní účet.

Anonymní platební karta

V první řadě by každý měl vědět, že se nejedná o žádnou nezákonnou činnost, pokud vlastníte anonymní platební kartu nebo účet. Každý vlastník anonymní karty získává stejné platební možnosti jako s klasickou debetní kartou, která se váže k běžnému účtu.
Na první pohled jsou zcela k nerozeznání. Hlavním rozdílem však bývá již zmiňovaný běžný účet, který se k anonymní platební kartě neváže.
Pokud si chcete sjednat anonymní bankovní kartu, stačí zajít na pobočku nebo si ji sjednat online od poskytovatele. Karta funguje na nabití, které je buď jednorázové nebo pravidelné. Kartu si tedy předplatíte na určitou částku, a poté můžete vyrazit nakupovat.

anonymni-karta

Zaplatíte s ní ve všech obchodech, které přijímají platby přes bankovní terminál. Výhodou může být i pro vaše děti, nemusíte jim každý den nebo týden dávat kapesné, dáte jim tak pouze kartu.
Karty jsou ale také anonymní jen do určité chvíle. Na kartě je totiž stanovený maximální limit, je-li překročen, anonymita mizí. Proto je lepší dobíjet kartu postupně, aby částka limitu nebyla překročena.

Anonymní bankovní účet

Na trhu jsou také kromě anonymní platební karty možné si založit i anonymní bankovní účet. K založení bankovního účtu dochází většinou online přes internet. Anonymní účty sjednávají offshore společnosti.
Offshore společnost je právnická osoba, která je registrována v cizině, kde je mnohem lepší daňový režim než v České republice. Nejvíce těchto společností můžete najít právě ve Švýcarsku, které je samo o sobě finanční velmocí.
O účet je možné zažádat a během několika dní bude založen. Vedení účtu však nebývá v českých korunách, ale je veden v cizí měně.

bankovni-ucet-anonymni

Největší výhodou bývá právě anonymita. Offshore společnosti mají jistá pravidla, takže se dodržuje mnohem větší ochrana soukromí, než u klasických bank. Nikdo se tak o založeném účtu nedozví. Finance jsou chráněny před úřady, exekutorem, ale také vlastním partnerem, který vás pak nemůže obrat o vaše jmění při rozvodu.
Velikou výhodou bývá také síla cizí měny. Pokud začne česká koruna klesat na hodnotě, váš účet bude mít neustále svoji hodnotu, protože síla cizí měny zůstává stejná.
Zaujala vás některá z výše uvedených možností, kontaktujte nás na www.parkerhill.cz a nezávazně to s námi proberte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup