Hypotéka v každém věku?

Hypotéka je poměrně velký závazek, který je sjednán klidně na 30 let. To znamená, že nás po velkou část produktivního věku budou zatěžovat nemalé splátky. Díky nim může být zásadně ovlivněna kvalita našeho života. Je tak vcelku pochopitelné, že někdo je připraven na hypotéku již ve 20, jiný k ní svolí ve 30 a někdo zkrátka nikdy. Jaký je ale ideální bank pro tak velký závazek? Banky v tomto ohledu mají jasno již řadu let!

O hypoteční úvěr má smysl žádat do 35 let

Hypoteční úvěr na bydlení je poskytován žadatelům, kteří splní zákonem stanovené podmínky. Minimální věk pro její schválení je u nás plnoletost, nejvyšší věková hranice pak není nijak stanovena. Ovšem je možné vycházet z obecného doporučení ČNB. To radí, aby veškeré pohledávky byly zcela splaceny do 65 let dlužníka. Proto pokud chcete dosáhnout na nejvyšší možnou dobu splácení a zároveň mít i nejnižší měsíční splátky, je výhodné se pro hypotéku rozhodnout do 35 let věku.

Pravidelný měsíční příjem

počítání financí

Hypoteční úvěr může být schválen pouze žadatelům, kteří mohou doložit pravidelnou výši jejich příjmů. Ovšem ani to ale není jistota, že úvěr nakonec banka schválí. Měsíční bilance (příjmy a výdaje) musí být v takovém poměru, aby zbylo žadateli dostatek financí na splácení závazku vůči věřiteli. Splátky hypotečního úvěru by měly tvořit maximálně 50% měsíčních příjmů, jinak může až příliš velkou měrou zatížit rodinný rozpočet. Hypotéka bez doložení příjmů nebankovni-hypoteky-uvery.cz je primárně určena pro rizikové žadatele.

Registr dlužníků

podání rukou

Mnoho žadatelů nakonec na úvěr nedosáhne kvůli negativnímu záznamu v registru dlužníků. V některých případech se může jednat o drobnost, jindy o závažné pochybení. V České republice máme v současné době tři registry dlužníků fyzických osob (NRKI, BRKI, SOLUS). Některé společnosti však nabízí nebankovní hypotéku, kde do registru dlužníků vůbec nenahlíží nebo neberou negativní záznam v potaz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup