Bez peněz to nejde, tak hledáme slevy

Je to tak. Proč se stydět za to, že milujeme slevy a skoro z každého obchodu, který navštívíme, si odnášíme kartičku na výhodnější nákupy? Nikdo z nás nevlastní oslíčka, ze kterého by po otřesení padaly peníze.
Všichni poctivě u pokladny předkládáme kartičku a máme radost, když nám z nákupu odečtou několik korun.
jednodolarovky.jpg
V některých obchodech na základě našich pravidelných nákupů sbírají informace, díky kterým nám posílají slevové kupony šité na míru. Problém ale bývá, když poštou dorazí nabídka a my se rozeběhneme nakoupit s tím, že při nákupu dvou kusů bude třetí zdarma a prodavačka nám kupon vrátí se slovy, že nabídka je už dva dny propadlá. Kroutíme hlavou, že to není možné, když včera jsme ji teprve vyndali ze schránky, ale tentokrát není na vině pošta se zpožděným dodáním, ale zaměstnanci, kteří ji odnesli na poštu den před propadnutím.
Bohužel i to se stává.
My jsme pak naštvaní, a buď vše koupíme za plnou cenu, nebo odcházíme se slovy, že si můžou celý nákup strčit za klobouk.
Někteří z nás jsou tzv. sběrateli kartiček. Všude kam přijdou, si nechají slevovou kartičku založit a to i přesto, že tuší, že ji nebudou využívat. Pak jim nezbývá, než si pořídit extra pouzdro, aby je mohli stále mít u sebe, protože člověk nikdy neví, že.
Pak ale ztrácejí přehled, kde všude si ji nechali založit a často při placení ji nechávají odpočívat a až doma zjistí, že ji mohli použít.
Přiznám se, že jsem také jednou podlehla prodavačce a založila si ji v obchodě, který ani v našem městě není, protože by mi jinak vymluvila do hlavy díru. Je to už pět let a od té doby jsem kartičku nepoužila.
Ale poctivě ji u sebe nosím, kdybychom se rozhodli jet do města, kde ten obchod je a koupili si něco na sebe.
Je fakt, že všichni máme radši slevu na místě, než nějaké hloupé sbírání bodů za nákupy, nebo nuceně větší nákup jednoho výrobku, kdy sbírání bodů vede k odměně, která nakonec vyjde dráž, než kdybychom si výrobek koupili.
mince na mapě.jpg
A protože jsme pořád v jednom zápřahu, máme také nárok na dovolenou. Nechceme jezdit jenom na chatu a strávit tam naše volno prací. Chceme si odpočinout.
Ve chvíli, kdy si sedneme v cestovní kanceláři naproti usměvavé paní, která nám nabídne zájezd do míst, po kterých toužíme, a řekne cenu zájezdu, ze kterého se nám protočí panenky, odcházíme s tím, že se zařídíme jinak.  
Proto jsme se naučili zadávat ve srovnávacích vyhledávačích místa, která bychom chtěli navštívit. Ale pozor, nemusí být vše, jak to vypadá. Hotel se může nacházet dost daleko od moře, pokud si plánujete najmout auto, nemusí být u hotelu místo na jeho zaparkování. Proto je dobré přečíst si recenze ostatních turistů, kteří vaše rozhodnutí pro určitý hotel můžou změnit.
Nižší cena může znamenat horší ubytovací podmínky.
Cestovní kanceláře nabízejí všem již známé a oblíbené last minute zájezdy. Opravdu se na nich dá ušetřit.
Odpočinout si levněji se dá, proto pečlivě pátrejte a dejte na ostatní, kteří mají ať už dobrou nebo špatnou zkušenost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup