Angličtina a její moc měnit životy

Kurzy angličtiny se studentům doporučují z mnoha důvodů. „Zlepšíš si paměť, domluvíš se na cestách, budeš moct sledovat filmy v originálním znění, budeš moct číst cizojazyčné knihy, zkrátka se to hodí…“ Bla, bla, bla. Tedy, samozřejmě – všechny uvedené důvody, proč se angličtinu učit, jsou pravdivé a pádné.
Nicméně – jen málokdo kdy skutečně řekne, že znalost jakéhokoliv dalšího jazyka, například tedy angličtiny, má velkou moc změnit člověku život. A to někdy skutečně zásadně a nepředvídatelně.

citát

Jedna taková velká změna přišla i do mého života
Skutečně zásadně a nepředvídatelně. Vzpomínám si na své začátky s angličtinou, které nebyly zrovna slavné. Tedy, docházka do jazykových kurzů angličtiny byla sice ve škole od 3. třídy povinná, kvalita jazykové výuky však nebyla nikterak slavná. (Denně myslím na všechny současné studenty, snad je situace na základních školách mnohem lepší a tedy ne, ehm, pouze ztrátou času).
Nicméně, možná právě díky mé neznalosti jazyka jsem se po střední škole rozhodla, že s tím musím něco udělat, a vyrazila jsem s opravdu minimálními znalostmi za hranice České republiky, jelikož mi došlo, že moje zoufalá angličtina v Brně bude ještě více trouchnivět. To by mi taky nemusely zbýt ani ty základy!
No a kam taky jinam za angličtinou, než za samotnou Královnou! Ve zkratce, Anglie mi okouzlila, přestože začátky tam skutečně nebyly lehké. Skočila jsem do toho po hlavě a má jazyková (ne)znalost byla zpočátku ještě horší, než jsem předpokládala. Nicméně, když je člověk v zahraničí a potřebuje si vydělat na živobytí, nic jiného než se jazyk skutečně naučit, mu opravdu nezbude.

tapeta

Po nejrůznějších pracovních zkušenostech se moje angličtina zlepšila natolik, že jsem se troufla v Anglii začít studovat. Byla to opravdu strastiplná cesta – a angličtina mi změnila život zásadně a nepředvídatelně zejména z toho důvodu, že jsem na studiích potkala nejen spoustu přátel, ale taky životního parťáka.
Nicméně, když se na celou situaci dívám zpětně, vím, že kdyby byly anglické kurzy na škole v mém dětství kvalitní, moje cesta by byla mnohem jednodušší. Jestli by to bylo lepší, nevím. Vím ale, že ta Tvoje cesta jednodušší být může!
Znalost jazyka může změnit život i Tobě
Ovládat další jazyk kromě toho mateřského je v dnešní době téměř zásadní. Můžeme opět mluvit o angličtině, která je klíčová, pravda je však taková, že moc měnit životy mají všechny jazyky.
S každým novým se Ti otevírají nové možnosti. Na místech, která díky tomu můžeš navštívit, s lidmi, které můžeš potkat, s myšlenkami, které můžeš sdílet.

globus

Studuj jazyk s PELICANem!
Tak na co ještě čekáš. Jazyková škola v centru Brna PELICAN je tím nejlepším startem i pro Tvou změnu.
Učí desítku světových jazyků, pyšní se skvělou atmosférou, profesionálními lektory, možností online výuky, skupinovými i individuálními kurzy.
Po jednom z kurzů bude jen otázka času, kdy Tě znalost jazyka propojí s novými lidmi, odstartuje Tvoji novou kariéru, nebo Ti třeba dá „jen“ možnost procestovat svět. Budeme se těšit na viděnou!
PELICAN


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup