Vliv jednotlivých sportů na bolest kolene

Bolest kolene není vůbec příjemná. Kolena dokáží bolet z několika důvodů. Je přitom úplně jedno, zda z důvodu jejich nadměrného zatížení nebo z důvodu nesprávné životosprávy. Kolena bolí i těch, kteří sportují, a právě sportovci představují rizikovou kategorii. Na bolest kolene má vliv i to, jaký sport postižená osoba vykonává. Při některých sportech kolena pobolívají méně, u jiných zase více. Na co si třeba při sportování dávat pozor, pokud nechceme již po krátkém čase nad stavem našich kolen horko zaplakat?

náplast

Při kterých sportech je bolest kolene častým průvodním jevem?

Bolest v oblasti kolen se dostavuje tehdy, když jsou kolenní klouby nadměrně zatěžovány. Vědí o tom zejména ti, kteří se věnují fitness. Posilování, které je spojeno se zvedáním těžkých vah dává našim kolenům extrémně zabrat, a to z jednoduchého důvodu – při této činnosti bývají namáhané kolena nejvíce, vzhledem k tomu, že snášejí téměř celou váhu lidského těla. Při posilování však kromě této váhy musí zvládnout i nápor několika kil navíc. Pokud však nejsou kolena na extrémní zátěž připraveny, začne se to odrážet na jejich stavu. Bolest v kolenou v případě posilování nejvíce cítit při hlubokých dřepech či různých jiných cvicích, při kterých se namáhají naše nohy. Další skupinou sportovců, jejichž problémy s koleny na jejich sportovní cestě doprovází, jsou atleti. Kolena nejvíce trpí při skocích, kdy bývají nejvíce zatěžovány. Při skocích se na koleno přenáší značná část váhy lidského těla, což pro ně představuje extrémní zátěž. Kromě toho mezi rizikovou skupinu patří i běžci, kteří také při sportování používají převážně kolenní klouby. Nesprávná obuv či špatná technika při běhání se na kvalitě kolen sportovce odráží negativně. Bolestí kolen trpí i ti, kteří se věnují například tenisu či kolektivním sportem – například házené, fotbalu či volejbalu. V mnoha případech se tato bolest končí tou nejhorší možností, kterou je chirurgický zákrok.

zranění

Které sporty mají na stav našich kolen pozitivní vliv?

Některé sporty našim kolenům pomáhají. Patří sem sporty, které jsou převážně relaxační a naše tělo se při nich až tak nenamáhá. Plavání či rychlá chůze jsou pro vaše kolena správní volbou, pokud jste v minulosti měli s koleny problém. Dopřát kolenům na jedné straně dostatek odpočinku a regenerace, na druhé však dostatek pohybu, je správně, pokud si chcete vaše kolena udržet v co nejlepší kondici a bez zranění. Pokud vás zajímá problematika bolavých kolen, navštívte stránku www.mluvmeokloubech.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup